Пн.-Пт.: 9:00-17:00

+38 067 411 21 68

м. Новоград-Волинський

вул. Гранітна, 24.

  • Головна
  • Відверта розмова. У балансі інтересів.

По-місцевому його називають просто — кар’єр: і кожен розуміє, що йдеться про каменедробильний завод і прилегле до нього робітнице селище. Як на середньостатистичного обивателя, то життя там іде собі розміреним тихим ходом не спішно, а мікрорайон здається пасивно-депресивним. Насправді все значно цікавіше: просто на фоні різних соціальних стресів нормально налагоджена робота підприємства вже здається мало не дивом.
Тож як там, на каменедробильному? Які плани на життя?
Зазирнути в шпаринку, щоб винести звідти сенсацію, — не в правилах нашого часопису. Тож після попередньої зустрічі обидві сторони вирішили показати читачеві ТОВ «Труд» — саме так офіційно називається підприємство — глибше і детальніше. Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з керівником виробництва Сергієм Олександровичем МАЯЦЬКИМ.
— Новоград-Волинський каменедробильний існує понад 60 років, а нині, подейкують, переживає другу молодість. Чи так це?
— Так, чистісінька правда!Протягом кількох років ми щорічно на третину збільшуємо обсяги виробництва і податки до бюджету. Збільшилася удвічі й кількість робочих місць, і середньомісячна зарплата…— За рахунок чого це стало можливим?
— П’ять років тому акціонери заводу залучили групу інвесторів та управлінців, які осучаснили обладнання, зуміли дати настільки потужний імпульс підприємству, що виробництво збільшилося в рази! Головною ідеєю нинішньої роботи є основи добросовісності: якщо не красти, не пити, добросовісно працювати на загальний результат — тоді зростатиме й прибуток, а відповідно — і заробітна плата, і соцпакет.
— Сказано гарно, але узагальнено. Якщо все настільки просто — то чому ж не виходить так з іншими?
— Просто їм, очевидно, не щастить із командою. Хороша команда — це поєднання професіоналізму, досвіду й доброчесності. У нас так: ми знаємо, що можемо покластися на співробітників, а вони, у свою чергу, знають: що б не сталося з ними — керівництво осторонь не залишиться, наодинці з бідою вони не будуть. Кадрове питання для нас — головне, тому ми навіть роздягальні облаштовуємо так, як у кращих клубах Лондона. Але наразі це — усе ж таки на другому місці за актуальністю.
— Що ж може бути більш актуальним?
— Майбутнє: розвиток підприємства неможливий без розвитку інфраструктури, зокрема — міської. Наш мікрорайон — селище «Кар’єр» — хоча офіційно й лежить у межі міста, але, власне, зводився колись як робітниче селище. Він навіть електроенергією живиться через територію заводу. А з іншого боку, третина співро бітників тут мешкають, користуються магазинами, дитячим садочком, дорогами тощо — тобто завод також зацікавлений у підвищенні рівня життя містян.
Та, на превеликий жаль, місцеве самоврядування сьогодні —безгрошівне. Ми платимо мільйони гривень податків, а селищу з них дістається дедалі менше: то, приміром, водоканалу треба на повернення кредитів, то ще якась велика загальноміська проблема…
— Ну, так допомагайте ж! Адже дороги розбивають ваші вантажівки, шум ночами, пил…
— Ми, повірте, не сидимо склавши руки: поливаємо і прибираємо дорогу, вкладаємо кошти в пилопогашення, боремося з «лихачами», встановлюємо дорожні знаки тощо — однак при тому чудово розуміємо, що цього все ж таки недостатньо. Нам потрібен оперативний зв’язок із населенням: для негайного реагування на скарги — хоча й намагаємося робити це якнайшвидше й до цього. Та не менш потрібно, погодьтеся, щоб мешканці селища розуміли, що це не їхні, а НАШІ спільні проблеми. Адже коли в країні не працюють інститути влади, самоорганізовуватися повинна почати сама громада, збалансувавши інтереси.
— Як це зрозуміти? Давайте про це трохи детальніше, будь ласка.
— Баланс інтересів — це поєднання цілей та можливостей усіх суб’єктів місцевого самоврядування для повноцінного життя і для всебічного розвитку кожного мешканця селища. Головний суб’єкт — це, власне, мешканці й робітники селища «Кар’єр». Їх мета — це досягнення європейського рівня життя, куди входить робота з достатньою зарплатнею, гідне житло і його обслуговування, якісна медицина, забезпечення всіма необхідними продуктами й товарами, спортивне та культурне дозвілля тощо. Їхні можливості вимальовуються на перспективу такі: бажання та вміння заробляти від 10 тисяч гривень на місяць (завод наш створює робочі місця постійно); готовність вкладати біля 10% свого прибутку на підтримку та обслуговування свого житла; прагнення чимось жертвувати в ім’я нормальної інфраструктури (каналізація, водопостачання, благоустрій)…
— Знову жертвувати… нині люди цим лише й займаються…
— Та не обов’язково грошима — можна й особистим часом: до прикладу, завод готовий виділити фарбу на облаштування гаражів у дворах, але ж пофарбувати їх же можуть лише самі власники… Але продовжимо питання балансу: другий суб’єкт — це завод. Його мета — збільшення виробництва продукції, збільшення прибутку, підвищення рівня життя співробітників, безперебійна реалізація продукції. Можливості і, відповідно, плани на селище в нас такі:ремонт дорожньої інфраструктури, участь у реконструкції водогону й системи каналізації, створення підприємства з надання доступних навіть пенсіонерам комунальних послуг. Також у перспективі — облаштування медпункту, де б вели постійний прийом терапевт, стоматолог, де провадили б діагностику із залученням педіатра та вузькопрофільних спеціалістів. А ще — плануємо побуду- вати стадіон із трибунами, роздягальнями, тренажерним залом, багатофункціональним критим спортзалом, організувати дитячу футбольну школу…
— Плани вражаюче-масштабні, звичайно ж, але, можливо, варто було б для початку передати селищу свердловину, обіцяну три роки тому? Саме на часі, здається, приказка про чекання обіцяного три роки…
— От саме тому й не передав її, бо ця с в е р д л о в и н а «мертва». Як на мене, доцільніше зайнятися наразі системою водопостачання… Не люблю нічого робити «для галочки»!
— Сергію Олександровичу, тоді озвучте, будь ласка, покроковий алгоритм своїх дій у напрямі вищезгаданого балансу інтересів. — Гаразд. Отож крок перший: ми подаємо до міськвиконкому пропозиції з детального планування нашого селища, де висвітлимо своє бачення його розвитку. Із вашою допомогою зберемо пропозиції від усіх мешканців та трудових колективів і створимо концепцію розвитку селища нанайближчі п’ять років.
Крок другий: розбиваємо план на етапи будівництва й підшукуємо фінансування за участю міських, обласних та республіканських структур.
Крок третій: затверджуємо цю концепцію на громадських обговореннях — і все це до травня вже цього року.
А от будувати супермаркет і робити покриття передза водської площі з тротуарами почнемо вже в найближчі терміни, як тільки-но потепліє. На узгодження та будівництво критого залу піде, напевно, років зо три — детальніше розповім при наступній зустрічі…
— Зізнайтеся чесно: готуєтеся до виборів?
— Ні, не готуюся. Свій вибір я зробив: найближчих п’ять років моє майбутнє пов’язане саме із заводом. Але використати можливості політичних сил — ну, це дуже хотілося б! До прикладу: народний депутат В. М. Литвин поставив тренажери біля футбольного поля. Ідея — чудова! Але, на мою думку, наскільки ефективніше було б спільними зусиллями побудувати цілий критий спорткомплекс із тренажерами! Так, звичайно ж, ми можемой самі створити всю інфраструктуру — але на це піде так років із шість. Та якщо ми об’єднаємо зусилля — тоді стане реальним підняти рівень життя в селищі вже за три (!) роки. Я готовий разом зі своїм усім колективом популяризувати кожного кандидата, будь-яку політичну силу, котра візьме реальну участь у нашому проекті.
— Що ж, перспективи, вважаю, перед безнадійно забутим міською владою селищем-околицею Новограда-Волинського нарешті — за багато років — вималювалися оптимістичними, і навіть є сила, готова реально взятися за великі зрушення на краще. Сподіваюся, інформації для роздумів у читачів цієї статті достатньо, аби зробити відповідні висновки. Залишається вірити, що мешканці селища однозначно підтримають Ваш план розвитку і активно включаться зі свого боку до його реалізації. Успіху Вашому почину, Сергію Олександровичу! Дякую за розмову.
— Дякую й вам. Переконаний, що всі разом ми таки зробимо Смолку престижним передмістям Новограда-Волинського!

Оксана ОСТАПЧУК
Газета “Час Полісся”
від “30.01.2019