Пн.-Пт.: 9:00-17:00

+38 067 411 21 68

м. Новоград-Волинський

вул. Гранітна, 24.

  • Головна
  • Завод у Новограді – унікальний в Україні.

Новоград-Волинський каменедробильний завод єдиний на всю Україну виготовляє фарбований щебінь. Хочете додати яскравих кольорів вашій оселі? Попрактикуватись у ландшафтному дизайні саду? Тоді вам потрібно знати, що Новоград-Волинський каменедробильний завод – це єдиний завод у нашій країні, що виготовляє декоративний камінь. Про ноу-хау ми поговорили із директором заводу Сергієм Маяцьким:

– Ідея фарбувати камінь виникла не випадково, – розпочав свою розповідь директор, – мені хотілось якось урізноманітнити наш товар, зробити його коштовнішим і вийти з новинками на закордонний рівень. Адже щебінь – це досить дешева продукція, а його доставка коштує більше ніж він сам. Тому наша команда пішла іншим шляхом: почали думати, яким чином збільшити вартість продукції. Після довгих міркувань вирішили виробляти досить незвичну для нашого заводу річ – фарбований щебінь. Наразі ми укладаємо договір з «Епіцентром» про доставку нашого щебеню в 47 магазинів мережі. Потім, коли втілимо цей пілотний проект, розпочнемо реалізацію нового продукту в інтернет-магазині для подальшого продажу на території Польщі та Німеччини.

За словами Сергія Олександровича, спроби займатися цим виробництвом були у кількох заводів. Але вони не увінчалися успіхом із точки зору технології, адже робота полягає не просто у фарбуванні щебеню, а налаштуванні сучасного високотехнологічного виробництва. І вся складність полягає в безперервній технології фарбування самого щебеню. Разові спроби є та були у багатьох. Але на системній основі цей вид діяльності намагається реалізувати лише Новоград-Волинський каменедробильний завод. Також треба зважати й на той факт, що на інших заводах щебінь набагато сипучіший і його поверхня нестабільна. Щебінь же нашого місцевого заводу – твердий і міцний, тому фарба триматиметься близько 50 років.

– З якою метою можна використовувати такий щебінь?
– Він може використовуватися як варіант декору садово-паркової архітектури, у ландшафтному дизайні, в акваріумах, а також удома як елемент декору.
– А ви користуєтеся ним?
– Я люблю розкладати його в різні прозорі ємкості і періодично просто ним милуватися. А ще створювати різноманітні композиції.
– Яка кількість людей нині працює на цей результат?
– Я, комерційний відділ, головний енергетик та кілька виконувачів. Загалом близько десяти осіб.
– І скільки ж щебеню ви виготовляєте?
– 1,5 тисячі тонн на добу. Водночас ми можемо збільшити кількість у разі підвищеного збуту. Треба розуміти, що цей матеріал продається в мішечках по два кілограми, відповідно його не треба виготовляти багато, головне – виготовляти якісно.

Ми також поспілкувалися з Андрієм Андрієвичем, який наразі є головним енергетиком (на заводі працює вже 12 років). Він теж доклав чимало зусиль, щоб щебінь став кольоровим.
– Спершу фарбувати щебінь спробували у мене вдома. Коли ж вперше фарбували на заводі, неправильно підібрали фарбу, і, як кажуть, перший млинець нанівець. Як би збоку не здавалося все просто (подумаєш, фарбований щебінь), виявилося, що процес вимагає детальної підготовки. Ідея не давала спокою доти, поки ми не отримали позитивний результат. Хоча і наразі в процесі все відточується та вдосконалюється.
– А у вас удома є фарбований щебінь?
– У мене вдома такий щебінь є у кожному вазоні (дуже подобається дружині), уздовж паркану, а також дерева ним обсипані. На вулиці лежить вже два роки, а найголовніше – колір не змінюється, проте після дощу стає ще насиченішим й чіткішим. Важко відвести погляд.
– Якого кольору щебінь може наразі презентувати завод?
– На сьогодні у нас є зелений, синій, жовтий, червоний та сірий. Людей приваблює кольорова гама із чотирьох кольорів. І це не дивно, що досить часто використовується синій та жовтий кольори. Попервах, задля експерименту, давали щебінь у користування просто так, щоб люди оцінили. Як виявилося, продукт зацікавив здебільшого жінок, адже саме вони люблять домашні квіти та займаються декором. До речі, мої діти навіть граються цим щебенем. У кожного є по кілька камінців різного кольору. Вас цікавить, а як же фарба і діти? Хочу наголосити, що фарба, яку ми використовуємо, сертифікована і є безпечною.
Виробництво підприємства складає 2 млн тонн гранітного щебеню усіх фракцій на рік, які відповідають українському та європейському стандартам.

Декоративний кольоровий щебінь – матеріал, який допоможе не тільки додати барв у ваше життя, але і дасть змогу відчути себе справжнім художником-декоратором, бо все, що зроблене з любов’ю і своїми руками, приносить затишок і гармонію!

Автор: Оксана КРУКІВСЬКА.
За матеріалами газети “Лесин Край”
11.12.2017